WEBER technologie odjehlovacích strojů

WEBER GD válec s brusným pásem

  Pro broušení povrchu, pro finální dokončení povrchu používá WEBER brusný pás na brusném válci. Brusný pás přitlačován na povrch plechu gumovým brusným válcem s profilovaným povrchem. Tvrdost podpěrného gumového bálce se volí posdle požadované aplikace. Polohování proti povrchu plechu je přesní a stabilní. Je řízeno z programu uloženého v řídícím kontroleru stroje.

  

   

WEBER DR planetární hlava P2 a P6

Výborné výsledky zaoblení hrany dosahuje WEBER použitím jednotke s brusnými kartáči, které na povrchu zoracovávanéhp plechu vykonávají planetární pohyb. Kartáče se zároveň otáčí kolem své osy  a zároveň vykonávají kruhový pohyb oba pohyby jsou v rádu stovek otáček za minutu. Tak je zaoblení hran rovnoměrné ze všech stran a úhlů, zcela nezávisle na orientaci vloženého plechu. Výměna nástrojů je díky rychloupínacímu systému velmi snadná. V závislost na konfiguarci stroje je možné vyjet z celou jednotkou ven ze stroje pro snadné čištění a údržbu.

   

.WEBER STC brusný systém s přítlačnými kolíky

Jednotka pro broušení otřepů a povrchu materiálu, která umožní broušení povrchů i deformovaných, prohnutých výpalků o několik milimetrů. Tlak přítlačných kolíků je nastavitelný.

.

   

WEBER MBR rotační kartáče

 Roatční kartáče typu MRB jsou vhodné pro zaoblení hran výrobků, které mají tvary vystupující nad povrch plechu, například žaluzie, prolisy pro hlavy šroubů, nizké již ohnuté hrany.Podkytují vynikající výsledky při zaoblení hran u materiálů s pozinkovaným povrchem s barvou  a podobnými úpravami. Účinek kartáčů MRB je možné nastavit tak, že zaoblí hrany, ale nepoškodí povrchovou vrstvu - například barvu nabo pozinkovanou vrstvu. MRB kartáče se otáčejí kolem své horizontální osy a navíc vykonávají kruhový pohyb na plechu.

  

Všechny údaje jsou pouze informativní